Chelsea mot Liverpool

Chelsea mot Liverpool. Tips, odds og spådommer, 13.08.2023

Premier League-sesongen 2023/2024 sparkes i gang på fredag, når mester Manchester City møter vinnerne av EFL Championship, Burnley. Det er imidlertid søndagens kamp mellom Chelsea og Liverpool som får fotballfans til å slikke seg om munnen. 

Chelsea mot Liverpool

Chelsea og Liverpool er to av de største lagene i engelsk fotball, og når de to møtes, er det alltid et etterlengtet oppgjør. Til tross for sitt gode rykte hadde begge lagene en skuffende sesong i fjor. Med tanke på dette vil begge lagene være ivrige etter å komme i gang og få en god start, med mål om å styrke selvtilliten og få fansen med seg igjen.

For Chelsea-fansen ble sesongen som gikk en å glemme etter at The Blues endte på 12. plass. Det var tøft med tanke på klubbens sterke historie, og det er verdt å huske at de ble europamestere for bare tre år siden. 

Chelsea-fansen har nå fått nytt håp i form av Mauricio Pochettino Vi gleder oss til å se om han kan snu klubbens utvikling, slik Antonio Conte gjorde i 2016/2017-sesongen da han tok over etter at klubben endte på 10. plass året før.

Liverpool hadde heller ikke den beste sesongen etter å ha gått glipp av Champions League, men i motsetning til Chelsea avsluttet de sesongen sterkt. Mange eksperter mener at de fortsatt kan dra nytte av noen flere signeringer, men ingen kan nekte for at deres beste ellever har mye kvalitet.

Chelsea Vs Liverpool Tips

Det er duket for en intens kamp, men med tanke på hvordan Chelsea kommer til å stille opp i denne kampen, tror vi ikke at nettet kommer til å blafre så ofte. Klopps aggressive tilnærming vil helt sikkert teste Chelseas defensive motstandskraft under Pochettino, men å bryte gjennom det organiserte forsvaret kan vise seg å bli en vanskelig oppgave.

Til tross for at Chelsea ble kåret til vinnere av Premier League Summer Series Cup, har de ikke akkurat hatt en forsesong som har fått fansen til å eksplodere av forventning. Overgangene har vært uten sidestykke, og mange av spillerne som ble hentet inn forrige sesong må fortsatt finne seg til rette. Men med mange skader og noen av de beste angriperne som har forlatt laget til fordel for rivalene, er det vanskelig å se for seg at de vil utgjøre noen stor offensiv trussel i denne kampen.

Liverpool har scoret 19 mål på de fem siste kampene under pre-season, og vil forsøke å videreføre denne trenden med spillere som Mo Salah, Darwin Nunez, Cody Gakpo og tilbakevendte Luiz Diaz. 

Odds for at Mo Salah scorer først: 5.10 sb.io

Analyse av kampen mellom Chelsea og Liverpool

Den taktiske kampen mellom Jürgen Klopp og Mauricio Pochettino står i sentrum når Chelsea og Liverpool forbereder seg til oppgjøret. Begge managerne har sine egne unike filosofier og vil forsøke å overgå hverandre, noe som ikke bare gjør kampen til en kamp mellom spillerne, men også til en mesterklasse i moderne fotballtaktikk.

Klopp, som er kjent for sin "Gegenpressing"-spillestil, vil trolig få Liverpool til å presse med høy intensitet, prøve å vinne tilbake ballen raskt og deretter slå motstanderne med kontringer. 

Liverpool har utnyttet denne spillestilen godt med spillere som Mohamed Salah og Trent Alexander-Arnold tidligere, noe som har hjulpet laget med å score mange mål på kort tid. Nyervervelsene Alexis Mac Allister og Dominik Szoboszlai vil være avgjørende for å bidra til dette og tilføre kreativitet til Liverpools midtbane, noe de desperat har trengt siden forrige sesong.

På den andre siden av sidelinjen kommer Mauricio Pochettino til å spille sin favorittfotball med høyt press og ballbesittelse, og han benytter seg av sin flytende formasjon som lar spillerne gå raskt fra forsvar til angrep. Denne tilnærmingen har bidratt til suksessen hans tidligere og har gjort livet vanskelig for motstanderne, som har store problemer med å finne ut hvordan de skal komme seg forbi Pochettinos organiserte enheter. 

Pochettino har en stor utfordring i å forbedre Chelseas angrep, og å si at de hadde problemer i denne avdelingen forrige sesong, ville være å ta munnen for full. Selv om han har mange nye ansikter å jobbe med, har nysigneringen av Christopher NkunkuHan som skulle forandre angrepsspillet, pådro seg en alvorlig skade nylig, og uten ham er det ikke åpenbart hvor målene kommer fra.

Odds for at Liverpool scorer først: 1.869 PS3838

Chelsea Vs Liverpool Predictions

Chelsea har gjennomgått store forandringer siden i fjor. Mauricio Pochettino er allerede den fjerde manageren etter at Thomas Tuchel fikk sparken, og han overtar en rekke signeringer gjort av tidligere managere, samtidig som han må håndtere betydelige avganger. 

Dette kommer til å bli litt av en forvandlingsreise, og vi forventer at det vil ta litt tid før Chelsea finner seg til rette og igjen blir den mektige kraften som er i stand til å kjempe om tittelen.

Liverpool, på sin side, ønsker å starte den nye sesongen på topp, og med Klopp i spissen er det vanskelig å se for seg at spillerne ikke vil være i gang fra første minutt. Det blir selvsagt ingen lett match for dem, og vi forventer en jevn kamp, men med tanke på utviklingen den siste tiden er det mer sannsynlig at Liverpool går seirende ut. 

Liverpool ser ut til å være klare til å fortsette den gode formen fra preseason inn i Premier League, mens Chelsea, til tross for at de har potensialet, kanskje trenger litt mer tid på å finne spillestilen under Pochettino.

Odds for at Liverpool vinner 2-0: 15.180 BLACK

Chelsea-nyheter og lagoppstilling

Chelseas tropp har gjennomgått en dramatisk endring siden forrige kamp, med mange nye signeringer, men samtidig har de også trimmet troppen betraktelig. Klubben har mistet viktige spillere som Mason Mount, Kai Havertz, N'Golo Kante, Mateo Kovacic og Cesar Azpilicueta. 

Christopher Nkunku og Wesley Fofana er langtidsskadet i knærne, og Benoit Badiashile er lårskadet og kan være tilbake i slutten av august. Armando Broja og Chukwunonso Madueke forventes også snart tilbake, mens Marcus Bettinellis status fortsatt er uklar.

Liverpools nyheter og lagoppstilling

Jürgen Klopps lag ser mer stabilt ut enn Chelseas, selv om de også har hatt store avganger. Jordan Henderson, Fabinho, James Milner, Naby Keita og Alex Oxlade-Chamberlain har alle forlatt klubben permanent, mens Fabio Carvalho har forlatt på lån, men det er lite sannsynlig at de vil bli savnet på spillerfronten.

På den lyse siden har troppen fått inn lovende talenter som Alexis Mac Allister og Dominik Szoboszlai, og med Luiz Diaz tilbake fra skade ser de røde ut til å få en sterk start. Klopp vil være desperat etter å få en god start på sesongen for å fjerne alle de negative følelsene fra forrige sesong.

Jürgen Klopp må også forholde seg til et par skader når sesongen starter. Thiago Alcantara har lyskeproblemer som kan holde ham ute til slutten av august, og Stefan Bajcetic Maquieira er også på vei tilbake fra en lignende skade, selv om han forventes å gjenoppta treningen snart.

Bli med i BetInAsia Telegram-fellesskapet!

Ekspertanalyser, produktoppdateringer, sportsnyheter og spilltips.

ABONNER

Ingen innskuddsgebyr!*

*kun kortinnskudd belastes med et gebyr på 3%

 • Skrill-farger-large2
 • Neteller-farge-large
 • payz-logo
 • MuchBetter
 • Bank-farge-stor
 • jeton
 • Betaling med AstroPay hos BetInAsia
 • cashtocode
 • Rapid Transfer hos BetInAsia
 • Master-color-large
 • btc
 • usdc
 • xrp
 • usdt
 • ltc
 • ada
 • Solana
sikre betalinger
pci-dss-kompatibel
rapid-ssl

DETTE NETTSTEDET DRIVES AV LONE ROCK HOLDINGS N.V., REG# 148107 - ABRAHAM DE VEERSTRAAT 7, WILLEMSTAD, CURACAO. LISENSIERT TIL Å DRIVE ONLINE SPILLVIRKSOMHET AV REGJERINGEN PÅ CURACAO LISENS NR. 365/JAZ, UNDERLISENS GLH-OCCHKTW0710132018 © COPYRIGHT 2020 LONE ROCK HOLDINGS N.V. ALLE RETTIGHETER FORBEHOLDES. PENGESPILL KAN VÆRE AVHENGIGHETSSKAPENDE. VENNLIGST SPILL ANSVARLIG. 18+ FOR Å SPILLE. LONE ROCK HOLDINGS N.V., REG# 148107 - ABRAHAM DE VEERSTRAAT 7, WILLEMSTAD, CURACAO.

DETTE NETTSTEDET DRIVES AV LONE ROCK HOLDINGS N.V., REG# 148107 - ABRAHAM DE VEERSTRAAT 7, WILLEMSTAD, CURACAO. LISENSIERT TIL Å DRIVE ONLINE SPILLVIRKSOMHET AV REGJERINGEN PÅ CURACAO LISENS NR. 365/JAZ, UNDERLISENS GLH-OCCHKTW0710132018 © COPYRIGHT 2020 LONE ROCK HOLDINGS N.V. ALLE RETTIGHETER FORBEHOLDES. PENGESPILL KAN VÆRE AVHENGIGHETSSKAPENDE. VENNLIGST SPILL ANSVARLIG. 18+ FOR Å SPILLE. LONE ROCK HOLDINGS N.V., REG# 148107 - ABRAHAM DE VEERSTRAAT 7, WILLEMSTAD, CURACAO.

nb_NONorwegian